דלג לתוכן ראשי

יתרונות מרכז שירות ברשת היבואן

יתרונות מרכז שירות ברשת היבואן

על פי החוק בישראל, כל מוסך חייב להיות מוסך מורשה מטעם משרד התחבורה. יוצא מזה, שמה שאנו נוהגים לכנות בשם הגנרי "מוסך מדרכה", הינו בגדר פעילות בלתי חוקית, הן של נותן השירות והן של מקבל השירות העלול לפגוע בנוסעים בדרך, בעצמו ובבני משפחתו. ממש סכנת נפשות!

מוסך מורשה מטעם משרד התחבורה חייב ברישוי, כאמור, וחייב להיות מנוהל על ידי מנהל מקצועי בעל כתב הסמכה בתחום העיסוק שהורשה המוסך לעסוק בו. כלומר - אם המוסך עוסק במכונאות רכב, המנהל המקצועי חייב להיות מוסמך בתחום "מכונאות רכב". אם המוסך עוסק בפחחות רכב ו/או צבעות רכב, המנהל המקצועי חייב בכתבי הסמכה מתאים. הן מסמך הרישוי והן כתב ההסמכה חייבים להיות תלויים לעיני כל על קיר המוסך לצד רשיון העסק.

מוסכים מורשים מטעם משרד התחבורה  בדר"כ מוגדרים כ"מוסך כללי". כלומר, מוסך שאינו מתמחה במותג רכב ספציפי וכמעט כל רכב שיבוא בשעריו יקבל שירות. חלק מהמוסכים הללו מתמחים במותג/י רכב מסויים/ים ואף נוהגים לפרסם זאת על גבי שלט המוסך. התמחות זו נובעת בדר"כ מהתמקצעות של בעל המוסך ו/או מנהלו המקצועי במותג רכב זה או אחר, בעיקר המדובר בניסיון אישי המגובה ברכש של מספר כלי עבודה יעודיים ו/או ספרות טכנית.

מוסך מורשה מטעם משרד התחבורה שהוא גם מוסך מורשה ברשת היבואן, חלים עליו הוראות יצרן הרכב ויבואן הרכב שהסמיך אותו לתת שירות. יצרן הרכב ויבואן הרכב מחייבים את המוסך לעמוד בסטנדרטים בינלאומיים המקובלים ברשת מרכזי השרות העולמית של יצרן הרכב! המדובר בחזות ונראות מרכז השירות, תהליכי העבודה באמצעות קביעת שעתון תקן, תהליכי הבקרה, כלי עבודה יעודיים, מחשבים, תוכנות, קורסים מקצועיים והשתלמויות חובה לעובדים ועוד. מדובר בהשקעות עתק המכוונות לתת שירות מקצועי וטוב ללקוח. מוסכים ברשת היבואן משתמשים רק בחלפים מקוריים ובחלפים תחליפיים שנבדקו ואושרו לשימוש על ידי יצרן הרכב ויבואן הרכב, לרוב המדובר בחלפי OEM - חלפים שמיוצרים על ידי יצרן החלפים הרשמי של יצרן הרכב למעט הלוגו שמופיע על החלפים המקוריים. יצרן הרכב מעדכן את מרכז השירות און-ליין כל העת בעידכונים לגבי השירות, התוכנות, שדרוגים ושיפורים שיש לבצע בכל רכב ספציפית על פי המידע שנאסף במחשביו ברחבי העולם. המידע הזה בדר"כ לא יגיע לידי מוסך כללי או אף לידי מוסך מתמחה שאינו נמנה על רשת מוסכי היבואן.

מרכז שירות פליקס תל אביב הוא מוסך מורשה ותיק, ברשת צ'מפיון מוטורס, מאז שנת 1946 ומוסמך לפולקסווגן, אאודי, סיאט, סקודה ופולקסווגן מסחריות.  

אינדקס כתבות ומאמרים